"hitehagyás: egy korábbi (különösen vallásos) hit elhagyása."
E témakörrel nem leszek népszerű. Jehova Tanúi most már nem csak hitehagyottnak, hanem istentagadónak is fognak tartani. Ugyanakkor az istenfélő emberek annyira nem félik az Istenüket, hogy simán egymás torkának ne essenek, ha mások nem osztják az ő igazi istenképüket. Legékesebb példa erre, Jehova Tanúi Egyháza.
A feleszmélés és a ráébredés még nem jellemző tömegesen. Darwin nézeteinek cca. másfél évszázados múltja rányomta a bélyegét az emberi gondolkodásra. Hatása még sem tudta az emberekből kiölni az istenkeresés ígéretes lehetőségét. Megpróbálnak a világnézetek összemosásával elfogadható magyarázatot kreálni, mint például a 'teista-evolúció'.
A XX. századra az emberek vére tett pecsétet. A XXI. század embere már nem elégszik meg az evolúció okafogyott bizonygatásával. Nem hisz a vallások szeretetet hirdető hitvallásainak. Ezeréves birodalom, egyenlőség, testvériség, a javak közös elosztása stb. Semmi újat nem találtak ki a változást akarók. Próbálkoznak, próbálkoznak, próbálkoznak... és SEMMI! Ezért ez a gondolat nagyon találó: "Tehát, amit beleteszünk a világba, azt tudjuk belőle visszakapni." Gandhi túlnőtt korán és e mondatával irányt mutatott.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek